Однією з найважливіших умов забезпечення безпеки людей, які працюють з готівкою, зберігання грошових коштів та цінностей та отримання банківської ліцензії є наявність у банках відповідного обладнання, але довгий час у питаннях безпеки не було чіткої та визначеної лінії. Саме тому Національний банк України ініціював розробку серії гармонізованих з міжнародними державних стандартів на засоби безпечного зберігання - сховища, двері сховищ, сейфи та АТМ-сейфи, депозитні системи, а також замки високої безпеки, і взяв безпосередню участь у цьому розробленні.
Однім з перших кроків у створенні єдиного підходу до забезпечення банківської безпеки було створення в 2000 році спеціалізованої випробувальної лабораторії „Науково-інженерний центр випробувань виробів та матеріалів захисту” (НІЦВВМЗ), яка нині широко відома як в Україні, так і за її межами.
Наступним кроком з’явилося створення у 2005 році спеціалізованого органу з сертифікації продукції та систем менеджменту - „Центр сертифікації банківського обладнання, споруд безпеки, засобів захисту та систем якості” (скорочено - ЦСБО) та фахової Системи оцінки відповідності «Банківський Регістр».
Згідно з Законами України „Про підтвердження відповідності” та „Про акредитацію органів з оцінки відповідності” ЦСБО акредитований Національним агентством з акредитації України (НААУ).
Атестат акредитації № 1О252 засвідчує компетентність ЦСБО щодо проведення робіт з оцінювання та підтвердження відповідності продукції в галузі акредитації.
Починаючи з моменту акредитації в 2006 році, замовниками ЦСБО вже є:
-
банки:
- Національний банк України та більш ніж 40% усіх українських банків, з них 80% банків, які лідирують по усім показникам у рейтингу банків України (наприклад, Ощадбанк, Райффайзен Банк Аваль, Укрсоцбанк, ПриватБанк, Правекс, ПроКредитБанк, Сведбанк, ВТБ Банк, Альфа Банк, ОТПБанк, ПУМБ, Промінвестбанк и багато інших);
-
відомі в Україні та за її межами виробники:
- засобів безпечного зберігання (сейфи, АТМ-сейфи, депозитні системи, замки високої безпеки, двері банківських сховищ): „БанкСпецСейф”, „Паритет-К”, „Секрет-Сервіс”, „Фірма Раритет”, „C.T.S cashpro S.p.A”, Італія; концерн GUNNEBO DOETINCHEM BV, Нідерланди, «Mul-T-Lock Technologies Ltd», Iзраїль та інші;
- скла захисного та конструкцій захисних: „Сакура І”, „Снок Лтд”, „Скло плюс Глас” ,„Форпост” та інші;
- пломб та пломбувальних пристроїв: „Андреал” (торгова марка - „Охранные пломбы»), „Силтэк” Росія та інші;
- продукції охоронного призначення: "БАСИС-Україна", ООО “Сигма-Интегрированные системы”, Росія, “Honeywell Security Germany - Novar GmbH”, Німеччина та інші;
- вогнетривких сейфів: Ningbo Yongfa International Holding CO., Китай та інші.
Цей сайт ставить собі мету ознайомити усіх, хто цікавиться питаннями безпеки, з напрямками розвитку та новинами цієї галузі, зокрема банківської, з засадами сертифікації систем менеджменту і продукції банківського призначення у Системі «Банківській Регістр». Перелік продукції, яку можна сертифікувати у Системі сертифікації «Банківський Регістр» Ви знайдете у розділі «акредитація», перелік продукції, яка вже є сертифікованою у Системі сертифікації «Банківський Регістр» та відомості щодо її виробників знаходяться у розділі «Реєстр». Удачної Вам навігації!
Орган з сертифікації продукції та систем менеджменту якості - „Центр сертифікації банківського обладнання, споруд безпеки, засобів захисту та систем якості” (скорочено - ЦСБО). Згідно з Законами України „Про підтвердження відповідності” та „Про акредитацію органів з оцінки відповідності” ЦСБО акредитований Національним агентством з акредитації України - визнаним у світі Національним органом з акредитації.
- атестат акредитації № 8О019 засвідчує компетентність ЦСБО щодо проведення робіт з сертифікації/реєстрації систем менеджменту якості на відповідність вимогам ISO 9001:2008 та ДСТУ ISO 9001:2009;
Щоб отримати детальну інформацію щодо Центру сертифікації банківського обладнання, споруд безпеки, засобів захисту та систем якості” (скорочено – ЦСБО) наведіть курсор на закладки цього розділу.
Фахову Систему сертифікації «Банківський регістр» створено з метою оцінки відповідності продукції банківського призначення і послуг в сфері банківської безпеки. Система сертифікації «Банківський регістр» призначена для організації і проведення робіт з оцінки відповідності в законодавчо нерегульованій сфері та створюється на міжнародних і європейських принципах і добровільних засадах. ЇЇ діяльність спрямована на всебічне сприяння Національному банку України, Центральним органам виконавчої влади з питань захисту, стандартизації, оцінки відповідності і споріднених сфер діяльності у вирішені проблем і завдань технічного регулювання.
Щоб отримати детальну інформацію щодо Системи сертифікації «Банківський регістр» наведіть курсор на закладки цього розділу.
В цьому розділі Ви можете отримати інформацію щодо осертифікованої продукції, яка виробляється серійно, послуг/процесів та/або систем менеджменту, виробників зазначеної продукції та стандартів стосовно вимог яких була проведена оцінка відповідності.
Щоб отримати детальну інформацію наведіть курсор на закладки цього розділу.